خطرهای تهدید کننده این گونه کارخانه ها
خطرهایی که به طور کلی این گونه صنایع را مورد تهدید قرار می دهند عمدتاً می توان به دودسته تقسیم بندی نمود .
1- دسته اول خطرهایی که عمدتاً خطوط تولید و مراحل مختلف آن را تهدید می نمایند که عبارتند از :
الف - انفجار در واحد بانبوری : در اولین واحد ، عمل مخلوط کردن اولیه یا اصلی مواد انجام می شود ، بدین معنی که کائو چو و مواد شیمیائی افزودنی ، باستثنای مواد پخت دهنده ، را در مخلوط کن به صورت یک آمیزه در می اورند . دوده ، گوگرد ، بعضی از اکسیدهای فلزی و روغن های آروماتیک و نفتینیک از جمله موادی هستند که در این مرحله مورد استفاده قرار می گیرند که تعدادی از آنها در وضعیت خاصی ( معلق بودن پودر دوده در فضای محصور سالن با درصد حجمی خاص ) در صورت عدم انجام تهویه مناسب و به موقع و یا عدم نظافت مرتب سالن و ماشین آلات قابل انفجار و اشتعال خواهند بود .
ب - آتش سوزی در واحد کلندرینگ : در این واحد برای تولید یک قطعه لاستیکی لایه های مختلف بروی یکدیگر مونتاژ می شود و به منظور جلوگیری از چسبیدن قطعه به بدنه دستگاه مقداری حلال نظیر الکل یا تینر به داخل آن پاشیده می شود ، حرارت دستگاه مذکور ممکن است در لحظات اول حلال را تبخیر نموده و بدرجه اشتعال برساند و در همان لحظه وجود یک جرقه می تواند ایجاد آتش سوزی نماید .
ج - آتش سوزی در واحد غلطک و اکسترودینگ : در این واحدها به منظوربدست آوردن یک آمیزه مناسب به شکلی که بتواند مراحل مختلف پخت را به نحو مطلوب طی نموده و محصول بدست آمده دارای کیفیت مناسب باشد و یا قبل از پخت به شکل مناسب بدست آمده دارای کیفیت مناسب باشد و یا قبل از پخت به شکل مناسب نظیر نوار یا شلنگ درآمده هنگام عمل مخلوط حاصل ، به علت گذشتن از بین غلطک ها و یا تونل گرمائی ، گرم شده و در اثر حرارت بوجود آمده در آنها بخاراتی را از خود متصاعد می نمایند که ممکن است به دلیل وجود روغن های اضافی در مواد باشد . این بخارها اغلب قابل اشتغال هستند و احتمال دلرد در صورت ایجاد جرقه باعث آتش سوزی گردد.
د - آتش سوزی و انفجار در واحد مواد سازی :
 
2 - دسته دومخطراتی هستند که به صورت عمومی قسمت های غیر از خطوط تولید اینگونه کارخانجات را به مخاطره می اندازدکه عبارتند از :
الف - آتش سوزی در محل دپوی ظایعات ، انبارها ، مخازن سوخت و مخازن روغن های صنعتی به دلیل عدم توجه پرسنل به مسائل ایمنی کلی و جزئی در ارتباط با هر یک از اماکن مذکور .
ب - آتش سوزی در محل نصب کمپرسورهای هوا و دیزل زنراتورهای برق به دلیل نشت سوختو روغن ریزی از دستگاهها به داخل کانال های انتقال  کابل برق ، لوله های هوا و آب که ممکن است به دلیل استعمال دخانیات یا جوشکاری و سنگ زنی و دیگر عملیات خطرناک بودن در نظر گرفتن نکات ایمنی مربوط بوجود آید .
ج - انفجار و آتش سوزی بویلرها در واحد تاسیسات مرکزی به دلیل عدم رسیدگی بموقع و عمل نکردن تجهیزات ایمنی نصب شده .
د - آتش سوزی ناشی از بی احتیاطی پرسنل در هنگام استعمال دخانیات داخل انبار های مواد شیمیائی .
ه - آتش سوزی ناشی از تخلیه الکتریسته ساکن در هنگام تخلیه مواد اولیه خصوصاً پودرها ، روغن های شیمیائی در صورت عدم اتصال ماشین آلات به سیستم ارتینگ .
و - استفاده از وسایل حرارتی نا ایمن و بخاریهای کارگاهی در قسمت های تولیدی خصوصاٌ در واحد چسب خانه .
ز - استفاده از وسائل و لوازم الکتریکی معیوب و مستعمل در تابلوی برق ماشین آلات و تابلوهای برق سیستمروشنائی .
نکات ایمنی لازم الرعایه در کارخانه های صنایع لاستیکی
صنایع تولید لاستیک و قطعات لاستیکی سابقه ای بیش از 30 سال در ایران داشته وشاید بتوان به نوعی آن رادر زمره ی صنایع استراتژیک کشور محسوب نمود در حال حاضر چندین کارخانه و کارگاه کوچک و بزرگ به این صنعت اشتغال دارند و با توجه به نیاز جامعه کنونی ، این گونه صنایع در حال حاضر رشدی صعودی دارند و چندینکارخانه بزرگ تولید لاستیک نیز در حال احداث می باشند که تا سال 1372 به بهره برداری خواهند رسید تا در آینده نزدیک نیاز کشوربه واردات مصنوعاتی از این نوع کاهش یابد .
نظر به خطرهایی که قسمت های مختلف تولید این فراورده صنعتی را در کارخانجات تهدید می نماید لازم است در کارگاهها و کارخانه های تولید لاستیک و قطعات لاستیکی کشور به امر ایمنی و پیشگیری از حوادثی نظیر آتش سوزی و انفجار و همچنین خطر های تبعی پیش بینی شده در بیمه نامه های آتش سوزی توجه بیشتری مبذول گردد که به اهم آن در ذیل اشاره می شود :
- نصب سیستم خاموش کننده خودکار در کلیه انبارهای مواد اولیه ، لوازم یدکی و محصولات تولیدی .
- نصب سیستم کاشف حرارتی ودودی در انبارهای مواد اولیه و محصول تولید شده با حساسیت مناسب .
- ایجاد سیستم لوله کشی آب آتش نشانی و نصب هیدرانت با در نظر گرفتن حد فاصل مناسب به نحوی که بتوانند یکدیگر را پوشش دهند در اطراف کلیه ساختمان ها .
- نصب سیستم ارتینگ برای کلیه ماشین آلات و تاسیسات الکتریکی .
              
    
- قرار دادن تجهیزات آتش نشانی دستی از نوع گاز انیدرید کربنیک و پودر و گاز در کلیه واحدهای تولیدی با در نظر داشتن حجم محتویات هر سالن و نوع فعالیت در هر یک از واحدهای تولیدی به تعداد کافی .
- به کار بردن مصالح مقاوم در برابر حرارت در اجزاء ساختمانها.
- استفاده از دربهای حریق بند خودکار در تمامی مقاطع ارتباطی ساختمانهای تولیدی و انبارها به یکدیگر
- نصب تابلوهای هشداردهنده پیشگیری از آتش سوزی و انفجار و تابلوی منع استعمال دخانیات در جلوی دربهای ورودی انبارها ، اماکن خاص تولیدی و خدماتی که دارای حساسیت زیاد در مقابل آتش می باشند .
- تشکیل تیم های آتش نشانی در هر یک از واحدهای مستقل و واحدهای مرتبط به یکدیگر به صورت جداگانه .
- رعایت موادرد ایمنی و اصول کامل انبارداری با در نظر داشتن نوع بسته بندی مواد اولیه شیمیائی ، ابزارآلات و لوازم
- استفاده از وسائط حمل و نقل خاص با توجه به بسته بندی کالا نظیر تسمه نقاله برای انتقال مواد خصوصاٌ مواد شیمیائی و ترجیحاً استفاده از سیستم شوتینگ برای مواد شیمیائی پودری .
- انجام عملیات جوشکاری و اعمال مشابه فقط در واحدهائی که مجاز است صورت پذیرفته و در واحدهای دیگر نظیر انبارها و سالنهای تولید و دیگر مکان های غیر مجاز انحصاراٌ توسط افراد متخصص و تحت نظارت و با بازرسی های قبلی و بعدی مسئولین حفاظت و ایمنی صورت گیرد .
- نصب ونتیلا تورهای عایق جرقه در واحدهائی که احتمال ایجاد گاز یا بخارهای قابل اشتعال و یا گرد و غبار قابل انفجار در آن ها وجود دارد نظیر واحد بانبوری و یا چسب خانه الزامی است .
- ایجاد لوله کشی خاص جهت انتقال مایعات شیمیائی نظیر بنزین یا مواد مشابه از منبع اصلی به محل مصرف و انتقال مایعات قابل اشتعال به وسیله  الکتروپمپ ایزوله شدهدر برابر جرقه .
- بازرسی و مراقبت های ویژه از سالنهای تولید ، انبارها و واحدهای خدماتی توسط مسئولین حفاظت و ایمنی و کنترل تیم های آتش نشان تشکیل شده در هر یک از واحدها در خلال ساعات کاری و مواقع تعطیل .
جمع بندی کلی حادثه
اگر چه حادثه آتش سوزی در این کارخانه با مهارت پرسنل کارخانه و واحدهای آتش نشانی منطقه به سرعت خاموش گردید ولی با در نظر گرفتن وضعیت ماشین آلات و سالن محروقه مواردی به نظر رسید که به طور خلاصه در ذیل به رئوس آنها اشاره می شود و هر یک می توانست دیر یا زود و به تنهایی در کارخانه ایجاد حادثه نماید .
الف - استفاده از بخاریهای کارگاهی در داخل واحد تولید چسب ( سولوشن یا سمتتینگ ).
ب - مورد استفاده قرار گرفتن وسایل و ظروف غیراستاندارد جهت حمل مواد شیمیائی خطرناک .
ج - به کار بردن ماشین آلات و تجهیزات و لوازم ایزوله نشده و معمولی 
د - تجهیز ننمودن واحد محروقه به هواکش جهت تخلیه بخارها و گازهای قابل اشتعال و انفجار .
ه - ارتباط و اتصال واحد چسب خانه با دیگر واحدهای تولیدی کارخانه .
و - عدم توجه پرسنل به ممنوعیت استعمال دخانیات در واحد چسب خانه .
ز - عدم تعبیه تجهیزات تخلیه کننده الکتریسته ساکن در مقاطع ورودی به چسب خانه جهت افرادی که وارد کارگاه می شوند .
  

لاستیک سازی در اصفهان لاستیک سازی اصفهان لاستیک سازی بیتا اورینگ سازی ارینگ ورق لاستیکی منجیددار ورق منجیت ورقهای استیلی با پوشش لاستیک کاربرد اورینگ در سوایل کاسه نمد کنترل کيفيت قطعات لاستيکي کنترل کیفیت لاستیک تولید کننده قطعات سیلیکونی فروش قطعات لاستیکی  خودرو تولید کننده قطعات لاستیکی خودرو قطعات لاستیکی در اصفهان صنایع لاستیکی تولید قطعات لاستیکی  لاستیک سازی در اصفهان صنعت تولید قطعات سیلیکونی تولید کننده قطعات پلاستیکی خودرو انواع واشر دیافراگم اورینگ انژکتورکاربردان epdm اورینگ در دندانپزشکی چیست لاستیک اورینگ وایتون اورینگها

عبارات کلیدی2

اورینگی تولید اورینگ متری اکسترودی تولید قطعات سیلیکونی شیراز دستگاه اورینگ سازی راهنمای انتخاب اورینگ روکش سیلیکونی غلتک روکش غلتک صنایع لاستیک بیتا اصفهان صنایع لاستیک سازی غلطک اورینگ فروش انواع اورینگ فروش اورینگ در تبریز فروش اورینگ قیمت فروش لرزگیر لاستیکی در اصفهان فروش وایتون سختی 90 فروش ورق لاستیک قطعات لاستیک قیمت اورینگ ها لاستيك سازي بيتا لاستیک ۵ میل لاستیک بیتا لاستیک ریزی غلطک پلی یورتان لاستیک سازی مشهد لاستیک ضد روغن لاستیک ولکانیزه چیست لاستیک کوپلینگ پولی اورتان لاستیکهایی سیلیکیون مخفف لاستیک سازیts اورینگ چیست مشاكل أصفهان منجیت فروشی اصفهان واشر ابندى واشر لاستیکی شفاف شیراز واشرتخت وایتون چیست دیوار ورق لاستیک