تولیدکوپلینگ لاستیکی  در 16 تیپ

کوپلینگ 3 پر ،کوپلینگ 4 پر ،کوپلینگ6 پر ،کوپلینگ 8 پر ،کوپلینگ 10 پر ،کوپلینگ 12 پر ،کوپلینگ تایری چرخ دندانه ای

فندکی کوپلینگ فانوسی ،کوپلینگ دندان خرگوشی ،کوپلینگ گشنیزی ،کوپلینگ لقمه ای ،کوپلینگ لوله ای ،کوپلینگ KB -H

و بشکه ای که در 3 نوع متریال می باشد :

لاستیک (NR-SBR)

پلی یورتان ( P.U)

پی وی سی (PVC

تولید و فروش انواع کوپلینگ لاستیکی،کوپلینگ پلی اورتان، کوپلینگ 6 پر کوپلینگ سنگبری ،کوپلینگ 8 پر ،کوپلینگ گیشنیزی یا کپلینک گشنیزی , كوپلينگ لاستيكي و پلي اورتان شش پر و هشت پر ،جهت خرید انواع کوپلینگ تماس بگیرید

شماره همراه : ۰۹۱۳۱۰۹۰۶۴۰ 

  شماره تماس دفتر: ۰۳۱۳۳۲۰۸۴۳۰

كوپلينگ لاستيكي و پلي اورتان شش پر و هشت پر

 

كوپلينگ لاستيكي و پلي اورتان شش پر و هشت پر

پمپ های سانتیریفوژ به جز پمپ های یک سره یا کلوز پمپ که شفت پمپ و موتور در آن یکی است به موتور متحرک خود بوسیله کوپلینگ متصل می شوند.
کوپلینگ ها در حقیقت حرکت دورانی موتور را به شفت موتور منتقل کرده و باعث چرخش شفت و پروانه می شوند. قبل از اتصال کوپلینگ پمپ و موتور باید از هم محوری شفت پمپ و موتور اطمینان حاصل کرد.
کوپلینگ ها به دو دسته کوپلینگ های سولد یا ریجیت کوپلینگ و کوپلینگ های انعطاف پذیر یا فلکسیبل کوپلینگ تقسیم می شوند.
در حالتی که نیاز به هم راستایی دقیق محور ها باشد از کوپلینگ سولد استفاده می شود.
کوپلینگ های انعطاف پذیر تا اندازه ای قادر به جبران ناهم راستایی بین شفت پمپ و موتور می باشد.

هم راستا نبودن محورها به سه طریق اتفاق می افتد.
1)    عدم هم راستایی به صورت جابه جایی محوری: این حالت وقتی اتفاق می افتد که صفحات کوپلینگ پمپ و موتور در موازی باشند ولی محور شفت ها در یک ارتفاع نباشد.

2_عدم هم راستایی زاویه ای این حالت وقتی اتفاق می افتد که محور هر دو شفت در یک ارتفاع و موقعیت است ولی فاصله بین دو صفحه کوپلینگ از بالا به پایین تفاوت دارد
3 (ترکیب دو حالت : در این حالت هر دو حالت عدم هم راستایی زاویه ای و عدم هم راستایی محوری با هم وجود دارند.


انواع کوپلینگ
کوپلینگ سولد یا پریجیت کوبلینگ یا کوپلینگ انعطاف پذیر یا فلیکسیبل کوپلینگ
در حالتی که نیاز به هم راستایی دقیق محورها باشد از کوپلینگ سولد استفاده می شود.
کوپلینگ سولد ناهم راستایی بین محور ها را هرچند کم نمی پذیرد.
برای اتصال شفت پمپ و موتور باید به دقت هم راستا شوند.
دونوع کوپلینگ سولد وجود دارد یکی نوع از آن از دو  فلنج سخت تشکیل شده که یکی در روی شفت متحرک و دیگری روی شفت پمپ نصب می شود و به وسیله پیچ و مهره به هم وصل می شوند
و نوع دیگر از دو نیم استوانه تشکیل شده که روی هم قرار گرفته و بوسیله پیچ و مهره به هم متصل می شوند . انتقال گشتاور از شفت موتور به شفت پمپ به وسیله خارهای معمولی صورت می گیرد.
کوپلینگ انعطاف پذیر یا فلیکسیبل کوپلینگ
کوپلینگ انعطاف پذیر علاوه بر انتقال گشتاور وظیفه  سازگار کردن نا هم راستایی محورها را بر عهده دارد. ناهم راستایی شفت ها  به علت تغییر بار ,تغییر دما , استارت ناگهانی یا توقف سریع بوجود می آید.
کوپلینگ های انعطاف پذیر خود به دو دسته تقسیم می شوند.
کوپلینگ های انعطاف پذیر مکانیکی و کوپلینگ های انعطاف پذیر متریالی
کوپلینگ های انعطاف پذیر مکانیکی به کوپلینگ هایی گفته می شود که انعطاف پذیری آن به خاطر ساختمان مکانیکی آن ها می باشد.
کوپلینگ انعطاف پذیر دنده ای یا هییر کوپلینگ بر روی شفت پمپ و موتور دو توپی نصب  نصب شده است.که لبه های آن دندانه دار است این دندانه ها  به وسیله یک بوش که می تواند دو یا یک تکه باشد و دارای دندانه های داخلی است پوشانده می شود دندانه های چرخ دنده ها  با دندانه های داخلی بوش در گیر شده وانتقال گشت آور صورت میگیرد . اتصال این دو بوش به وسیله اسپنسر صورت میگیرد . برای پمپ های متوسط و بزرگ با توجه به نوع استفاده و  کیفیت روان کاری بعد از یک تا دو سال نیاز به روغن کاری مجدد دارد . از این کوپلینگ ها بین سه تا پنج سال و گاهی اوقا بین پنج تا ده سال بدون نیاز به روغن کاری می توان استفاده کرد در صورتی که بوش از جنس پلاستیک باشد احتیاج به روغن کاری ندارد در پمپ های کوچک که نیاز به گشت آور کمی دارند از گییر کوپلینگ استفاده می شود .
کوپلینگ انعطاف پذیر فنری یا گریت کوپلینگ از دو توپی تشکیل شده که در روی آن شیار افقی وجود دارد و یکی بر روی شفت پمپ و دیگری بروی شفت الکتروموتور نصب می شود این دو توپ به وسیله فنر به هم متصل می شود فنر بر روی شیار ها قرار می گیرد کوپل به وسیله همین فنر از شفت موتور به شفت پمپ منتقل می شود یک در پوش فنر را در بر گرفته و آن را در داخل شیار ها نگاه می دارد و به عنوان مخزن ذخیره گریس عمل می کند . گریت کوپلینگ برای پمپهای متوسط و کوچک استفاده می شود علی رغم ارزان بودن این نوع کوپلینگ موارد استفاده از آن بسیار کم می باشد که علت آن را می توان در خرابی سریع در صورت فقدان روغن کاری ذکر کرد .
کوپلینگ زنجیری یا چنگ کوپلینگ از دوکوپ با لبه های دندانه دار که محل گرفتن زنجیر بروی آن می باشد تشکیل شده که این دوکوب  بر روی شفت پمپ و الکترو موتور نصب می شود .اتصال به وسیله زنجیری  که روی دندانه ها می افتد حاصل می شود.و کوبل به وسیله میله ها و مهره های زنجیر منتقل می شود.
کوپلینگ انعطاف پذیر متریالی : کوبلینگ هایی هستند که انعطاف پذیری آن ها به خاطر موادی است که در ساختمان آن ها به کار رفته است . قطعه انعطاف پذیر در این کوپلینگ ها ممکن است از فلز یا لاستیک باشد.
1_ جاف کوپلینگ : از دو کوب تشکیل شده است که بر روی آن زائده هایی وجود دارد این زائده ها توسط یک ماده انعطاف پذیر پر می شود قسمت انعطاف پذیر می تواند یک پارچه باشد یا از دو تکه تشکیل شده باشد . جنس این ماده انعطاف پذیر می تواند از مواد مختلفی از قبیل لاستیک و پلی یورتان باشد جاف کوپلینگ برای پمپ های کوچک و متوسط استفاده می شود
2_ راور کوپلینگ : قسمت انعطاف پذیر استغاده شده در این نوع کوپلینگ ها رابر می باشد به روی کوپ سمت پمپ یا موتور حفره هایی قرار دارد که رابرها در داخل آنها قرار می گیرد با بستن پیچ های متصل به رابر ,رابر انبساط حجمی پیدا می کند و کاملا حفره ها را پر می کند اگر ماده انعطاف پذیر خراب شود کوپلینگ روی تیغه های فلزی کار می کند. در پمپ های بزرگ از این نوع کوپلینگ استفاده می شود . گاهی اوقات در پمپ های کوچک و متوسط از آن ها هم استفاده می شود.
3- متالیک دیسک کوپلینگ : این کوپلینگ گشتاور را به وسیله نیروی کششی ایجاد شده بین پیچ های کوپلینگ پمپ و موتور منتقل می کند.با استفاده از خاصیت انعاط پذیری که از تغییر طول مواد بین پیچ ها بدست می آید هم محوری صورت می گیرد این کوپلینگ ها می توانند کاملا از فلز باشند و نیاز به روغن کاری ندارند دیسک ها معمولا پیوسته و یکپارچه هستند اما می توانند چند تکه باشند. در بیشتر موارد به جای استفاده از یک دیسک زخیم از چند دیسک نازک استفاده می شود.

کوپلینگ

 

لاستیک سازی در اصفهان لاستیک سازی اصفهان لاستیک سازی بیتا اورینگ سازی ارینگ ورق لاستیکی منجیددار ورق منجیت ورقهای استیلی با پوشش لاستیک کاربرد اورینگ در سوایل کاسه نمد کنترل کيفيت قطعات لاستيکي کنترل کیفیت لاستیک تولید کننده قطعات سیلیکونی فروش قطعات لاستیکی  خودرو تولید کننده قطعات لاستیکی خودرو قطعات لاستیکی در اصفهان صنایع لاستیکی تولید قطعات لاستیکی  لاستیک سازی در اصفهان صنعت تولید قطعات سیلیکونی تولید کننده قطعات پلاستیکی خودرو انواع واشر دیافراگم اورینگ انژکتورکاربردان epdm اورینگ در دندانپزشکی چیست لاستیک اورینگ وایتون اورینگها

عبارات کلیدی2

اورینگی تولید اورینگ متری اکسترودی تولید قطعات سیلیکونی شیراز دستگاه اورینگ سازی راهنمای انتخاب اورینگ روکش سیلیکونی غلتک روکش غلتک صنایع لاستیک بیتا اصفهان صنایع لاستیک سازی غلطک اورینگ فروش انواع اورینگ فروش اورینگ در تبریز فروش اورینگ قیمت فروش لرزگیر لاستیکی در اصفهان فروش وایتون سختی 90 فروش ورق لاستیک قطعات لاستیک قیمت اورینگ ها لاستيك سازي بيتا لاستیک ۵ میل لاستیک بیتا لاستیک ریزی غلطک پلی یورتان لاستیک سازی مشهد لاستیک ضد روغن لاستیک ولکانیزه چیست لاستیک کوپلینگ پولی اورتان لاستیکهایی سیلیکیون مخفف لاستیک سازیts اورینگ چیست مشاكل أصفهان منجیت فروشی اصفهان واشر ابندى واشر لاستیکی شفاف شیراز واشرتخت وایتون چیست دیوار ورق لاستیک